ART / Lithographs / Litograph in colors 8315056
nr 831 5056
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), HC-upplaga, 1977, Syrener i fönster, subject size: 40x50,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), HC-upplaga, 1977, Syrener i fönster, motivets mått: 40x50
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
600
SEK 100
Monday June 3 2013
at 18:15:10
1/6 00:48:04
- Thema-auction
Jun 3
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Read more about Evy Låås
Evy Låås
Read more about Evy Låås